Rüya Tabirleri

Rüyada Arı Görmek

Rüyada bal arısı görmek birkaç farklı şekilde yorumlanır:
Arı genel olarak kişinin sosyal ve maddi konularla bağlantılı olarak yorumlanır. Kesin olduğunu bilmeyerek.
Ebu Saîd el-Vâizin yorumu: Rüyasında arı kıvanından birşey çıkardığını görmek, rüyayı görenin aile bireyleri ve yakın yakın çeyresindeki bireylerine zulm edebileceği, rüyasunda arı kovanından birşey çıkarırken arıların üzerine hücum ettiğini görmek ve arıların onu sokmadığını görmek rüyayı görenin ailesinin rüyayı gören aleyhinde işler gerçekleştirebileceği ama rüyayı görenin zarar görmeyebileceği, rüyasında toplanan arıların kendisini sokması sonucu öldüğünü görmek rüyayı görenin bulunduğu yerden başka bir yere yerleşebileceği şeklinde yorumlanır.
Kirmânînin yorumuna göre ise: rüyasında bal arısı gören kimsenin bilima adamı olabileceğine veya o kinsenin insanlara faydalı olacağına ticaret yapabileceğine, rüyasında arıların kendini soktuğunu görmekrüyayı gören kimsenin alınteri ile helan rızk kazanacağına, rüyasında bal arısını öldürdüğünü görmek rüyayı gören kimsenin malının zarara uğrayabileceği şeklinde yorumlanır.
Rüyalarımız gündelik hayatımız, planlarımız, hayallerimizden büyük oranda etkilenir. Rüyamızda gördüğümüz şeyler büyük oranda hayatımızdaki gelişmelerin, planlarımız ve hayallerimizin bilinç altımız yoluyla şekillenmiş hali veya vesvese olabilir. Rüya ile amel edilmez. Eski alimler iyi rüyalar müjde olabilir uyarı olabilir demişlerdir. Herkes rüya tabiri yapamaz. İstihareye yapılması gerekenler yapılarak yatılır ve renkler görülür ve ehil kişilerce yorumlanır her ehilim diyen ehil değildir ve istihare fal değildir. Fal baktıran dinden çıkar, rüyayı fala dönüştürmeyin ve dinden çıkmayın.
NEML SURESİ 65. AYET MEALİ (DİYANET MEAL)
De ki: “Göktekiler ve yerdekiler gaybı bilemezler, ancak Allah bilir. Onlar öldükten sonra ne zaman diriltileceklerininde farkında değildirler.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı