Dini Bilgiler

Kara Büyü Nedir – Kara Büyünün Belirtileri Nelerdir?

Kara Büyü

Büyü İslam dinince varlığı bilinen ancak mü’minlere yasaklanan bir şeydir. Adından da anlaşılacağı gibi bir insana ve ya bir bölgeye zarar vermek amacıyla yapılan bu uygulamalar çoğu insan tarafından gizli ruhlar ve şeytanlar aracılığı ile yapılıyor zannedilir. Bazı kişiler kara büyüyü ölü ruhlarında gerçekleştirebildiğini söyler ancak kara büyü şeytanlaşmış olan insanların, şeytanlar ve kâfir olan cinlerle yaptıkları büyük kötülüklerdir. Peygamberimiz zamanında da zaman zaman büyü yapan kişiler olmuş ve bu durumdan dolayı Peygamberimiz rahatsızlanmıştır. Cebrail (a.s) aracılığıyla büyünün nerede ve nasıl olduğu Peygamberimize bildirilmiş ve büyüler çözülmüştür. İslam dininde kara büyü kesinlikle haramdır. (1)

Kara Büyü Nasıl Ortaya Çıktı?

İnsanlığın varoluş tarihinden bu yana var olan kara büyü Babil’de kendini belirgin olarak göstermiştir. Bu işi yapan kişiler gezegenleri yönettiklerini söyleyerek insanları kandırmış ve yaptıkları işlerden dolayı toplumda oldukça büyük bir yer edinmişlerdir.  Maddi kazanç sağlamak amacıyla yapılan bu büyüler sonucu insanlar çoğu şeyden korkar olmuş ve en ufak konularda dahi bu büyücülere gitmişler, çeşitli ayinler düzenlemişlerdir. Babil’e Hz. İbrahim peygamber olarak gönderilmiştir. Daha sonra Mısır’da ortaya çıkan büyücüler ve sihirbazlar Firavun’ un en has adamları olmuşlar ve Allahu Teâlâ bu topluluğa Hz. Musa’yı göndermiştir. (2) Günümüzde Avrupa ülkeleri de dâhil olmak üzere dünya üzerinde pek çok kara büyü yapan kişiler bulunmaktadır. Ancak nasıl yapılacağını ne için yapılacağını bilmeyen kişiler cin daveti gibi yanlışlar yaparak helak olmaktadır. (3)

Kara Büyü Hangi Amaçla Yapılır?

Kara büyü insanların şeytanlaşmış olanları tarafından yapılır. Etkisi diğer büyülere göre daha fazla olan kara büyü karşı tarafa zarar vermek amacı güder. Yani kişi karşı tarafa hangi yönde zarar vermek istiyorsa o amaca hizmet eden büyüler vardır. Kara büyü kimi zaman karşıdaki kişinin işlerinin kötü gitmesini sağlamak, iş yerindeki bereketi kesmek, kısmetini bağlamak gibi olabilir. Kimi zaman halsiz, bitkin, uyuşuk ve sürekli olarak dalgın gezmesi için yapılabilir. Aile huzurunu bozmak, eşler arası dargınlık ve ya ailenin dağılması için yapılabilir. Bunların dışında kişinin amansız bir hastalığa tutulması ve ya ölmesi içinde kara büyü yapılabilir.
Kara Büyü Nasıl Yapılır?
Kara büyü çok farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Mesela bir bardak su ile yapılabildiği gibi domuz yağı, kedi köpek kanı gibi şeylerle de yapılabilir. Kara büyünün yapımında kullanılan malzemeler genellikle şunlardır:

 • Sabun
 • Kaşık
 • Yumurta
 • Toprak
 • Domuz yağı
 • Düğümlenmiş ipler
 • Anahtarı olmayan kilitlenmiş kilitler
 • Saç, tırnak, kumaş parçası
 • Balmumu, at nalı
 • Su
 • Tılsım

Kara büyü yapılışı tamamen amaca bağlıdır. Eğer kişilerin ayrılması isteniyorsa 7 kabrin toprağı kullanılabilir. Eşlerin ayrılması için ipler düğümlenebilir ya da sabun kullanılabilir. Kısmeti bağlamak için iğne, saç, tırnak ve ya kilitlenmiş kilitler kullanılabilir. Bütün bunların yanında kara büyü için güçlü bir düşünce lazımdır. Yani büyüyü yapan ve yaptıran kişilerin bu büyünün tutacağına kalpten inanması da gerekir. Çeşitli tılsımlarla ve dualarla kara büyü yapılabilir.
Kara Büyünün Belirtileri Nelerdir?

 • Büyü yapılan kişi en ufak şeylere bile sinirlenebilir. Ancak öfkesi çabuk geçer ve öfkelendiğine de daha sonra pişman olur.
 • Yapmak istediği bütün işler yolunda gitmez ve olacakmış gibi görünen işleri de olmaz olur.
 • Unutkanlık ve dalgınlık sıkça yaşanmaya başlar.
 • Her şeyden bunalma vardır ve yapılan işlerden zevk alınmaz. Bazen öyle bir hal olur ki kişi yapması gereken şeyleri bile yapamaz hale gelir.
 • Halsizlik, isteksizlik, elin kolun hiçbir şeye kalkmaması görülür.
 • Kazanılan para bereketli olmaz, işin bereketi de görülmez.
 • Evde bir anda geçimsizlikler patlak verir. Aile bunalıma girebilir.
 • Kara büyü yapılan kişi etrafındaki insanlarla sebepsiz yere tartışır. En normal ve neşeli başlayan muhabbetler bile bir anda tartışmaya dönebilir.
 • Evin diğer odalarında sorun olmazken belirli bir odaya girince sürekli olarak orada tartışma yaşanabilir. Evin bu kısmında ev ahalisi bayılabilir, hastalanabilir. (4)

Bu tip belirtiler her zaman kara büyü nedeniyle olmayabilir. Bu nedenle bu belirtilerden birini ve ya birkaçını görmek nedeniyle kara büyü olduğuna hüküm verilemez. Böyle bir durumdan şüphe edilirse büyüyü büyü ile bozma yoluna gidilmemelidir. Aksi takdirde daha büyük bir sorun yaşanabilir.
Kara Büyü Nasıl Bozulur?
Kara büyü olduğunu düşünen kişilerin başka bir büyü ile bu büyüyü bozmaya çalışmadan Kur’an ve sünnette geçen duaları ve tavsiyeleri yapması gerekir. Büyü güçlü bir dua ile yapıldığı için kişinin de güçlü bir dua ile Allah’a yalvarması büyüyü ortadan kaldıracaktır. Buhari’de geçen bir hadis-i şerife göre Peygamberimiz şöyle buyurmaktadır:
‘’Allah hiçbir hastalık indirmemiştir ki o hastalığın şifasını da indirmiş olmasın. Bunu bilen bilir ve bilmeyen de bilmez.’’(5)
Kara büyü olduğunu düşünen kişilerin yedi sabah yedi kere aşağıdaki ayetleri okuması ve ya bilen birine okutması büyüyü bozduracaktır. Ayrıca safran ve misk ile karıştırılmış bir mürekkeple kâğıda yazarak suyun içine atılıp yazılar silinince içilmesi de faydalı olacaktır. Sürekli okumayı adet edinen kişilere de sihir, büyü, tılsım gibi şeyler etki etmeyecektir.
’Ve evhayna ila musa en elgı asake fe iza hiye telgafü ma ye’fikun. Fe vega al hakku ve betale ma kanu ya’melun. Fe ğulibu hünalike vegalebu sağırin. Ve ulgıyes seharatü sacidin. Galu amenna bi rabbil âlemin. Rabbi musa ve harune.(6) Felemma elgu gale musa ma ci’tum bihis sihru innellahe seyubdılhu innellahe la yuslihu amelel müfsidine.(7)’’
Anlamı
‘’ Biz de Musa’ya “Sen de asânı bırakıver.” diye vahyettik. Birdenbire asâ, onların bütün uydurduklarını yakalayıp yutuverdi. Artık hakikat ortaya çıkmış ve onların bütün yaptıkları boşa gitmişti. Orada mağlup olmuş ve küçük düşmüşlerdi. Sihirbazlar hep birden secdeye kapandılar. “Âlemlerin Rabbine iman ettik.” dediler. “Musa’nın ve Harun’un Rabbine.”(8) Onlar ortaya atınca Musa dedi ki, ‘’Sizin yaptığınız şey sihirdir. Muhakkak ki, Allah onu iptal edecektir. Şüphe yok ki, Allah fesatçıların işlerini düze çıkarmaz.’’(9)
Kaynaklar;
(1)Bakara Suresi 102/ Muslim, Selam, 125
(2)Araf, 7-116; Tâhâ, 20-66
(3)Mustafa Yiğit, Gizli Sırların Keşfi
(4)Mustafa Yiğit, Gizli Sırların Keşfi, Papaz Büyüsü ve Kara Büyü
(5)Ahmed b. Hanbel, 4/278.
(6)Araf Suresi 117-122
(7)Yunus Suresi 81
(8)Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır, Araf Suresi Meali
(9)Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır, Yunus Suresi Meali (sadeleştirilmiş)

İlgili Makaleler

11 Yorum

 1. Arkadaslar Öncelikle Bu Siteye Teşekkür Ederim Ben Bu site Sayesinde Niyazi Hocamı buldum.. Burada yazılanalrın hepsi gercek en azından. istanbulda kuzenimle beraber niyazi hocadan destek aldık. Gercekten işinin Ehli Son Derece Güvenilir. Zaten Ses tonundan herşeyi anlıyor ve hissediyorsunuz.. Kuzenimle bana işlem yapti. Ve alnın akıyla cıktı. ALLAH Razı olsun. Dilerseniz Sizde yardım alın.. ALLAHa emanet olun..

  1. Ümran hanım Niyazi hocaya nasıl ulaşabilirim İstanbuldamı benimde gidip yardım almam gerekiyor çok acil bir şekilde yardımcı olursanız sevinirim allah razı olsun

  2. Slm ve dua ile Ümran hanım nıyazı hocayla Nasıl olcak Nasıl iletişim kurabilirim no sunu verirmisin

 2. Merhaba kader dostları Niyazi Hocamdan Allah razı olsun. Tam 4000 tl ye işimizi bağladıAllah ne muradı varsa versin. Arkadaşlar bu belirtiler kaynımda da vardı. Ne zaman mutfağa girse hep bir kavga çıkardı. Allah sizi inandırsın ne zaman mumbar dolması yese hep bir felaket başımıza bir musallat gelirdi. Rabbim hepimizi bu cenabetten korusun.Arkadaşlar lütfen diğer sitelerdeki aldatmalara inanmayın. Tam 15 medyum gezdim hiçbir sonuç alamadım. Niyazi Hocam sağolsun şıp diye büyüyü üzerimden attı şimdi kuş gibi hafifim.

 3. Hocam allah rızası için bana yardımcı olun benim başında da böyle bir sıkıntı var beni sevdiğinden ayırdılar büyük sayesinde derin bir hocaya gittim kirilmamis yumurtanin üzerine ayetler yazarak büyuyu bizdik içinden 2 tane üzerinde kılıç işareti olan kağıtlar bu tane doğumlu iple ölü toprağı çıktı hocam nisanlima soğutma büyüsü bana da kara buyu yaptılar hocam bozdum ama kendini yeniliyebirmi kendimi hiç iyi hissetmiyorum bana allah rızası için yalvarıyorum yardımcı olunn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı