Dua

İsmi Azam Duası Ve Anlamı

Sevgili Müslümanlar İsm-i Azâm Bizi Yaradan Cenab-ı Allah’ın En Büyük İsmi Olarak bilinir.Mutasavvıflar Arasında varlığı Kabul Görmüştür.

İsm-i Azâm Mutasavvıflara Göre Sadece Peygamberler ve Velilerin bildiği Söylenir.

İsm-i Azâm İle Başladığınız Tüm Duaların Kabul Gördüğü Bilinir.İsm-i Azâm İle Yapılan Tüm Dilekler Yerine Getirilir.

Gerçek Hayatta Allah (C.C)’ün Hangi İsminin İsm-i Azâm Olduğu Çoğu Zaman Tartışılmıştır.

O Yarattıklarını Korur, Ondan Başka İlah Yoktur.O Rahman Ve Rahimdir.

İsm-i Azâm Dua’sının Bir bölümünün Anlamı :

Allahım Tüm Hamd’lerim Sanadır ve Senin İçindir.Tüm Nimetleri Bizlere Veren Sensin.

Sen İkram Sahibi ve Tüm Dünya’yı Ayakta Tutansın.

Sen Hayat Sahibisin.

İsmi Azam Duası :

Bismillahirrahmanirrahim

Allâhumme innî es’eluke bienne lekel hamde lâ ilâhe illâ entel mennânu yâ hannânü yâ mennânü.

Yâ bedîyas semâvâti vel erdı yâ zel celâli vel ikrâm.

Yâ hayyu yâ kayyûmü, lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî kuntu minez zâlimin..

Allâhumme innî es’eluke biennî eşhedu enneke entallâhu lâ ilâhe illâ entel ehadus samedüllezî lem yelid ve lem yûled ve lem yekun lehû küfüven ehad..

Elif lâm mîm.

Allâhu lâ ilâhe illâ hüvel hayyul kayyûm.

Ve ilâhüküm ilâhun vâhid lâ ilâhe illâ huver rahmânur rahîym..

Yâ zel celâli vel ikrâm..

Yâ erhamer râhimîn.

Allâhumme innî es’eluke bienneke entallâhu lâ ilâhe illâ entel vahidul ehadul ferdus samedullezi lem yelid ve lem yuled ve lem yekun lehû kufuven ehad,

Lâ ilâhe illâhu * vahdehû lâ şerîke leh.

Lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve alâ kulli şey’in kadîr..

Lâ ilâhe illallâhu ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azıym,

Es’eluke bismikel eazzil ecellil ekram,

Rabbî rabbî rabbî yâ rabbî yâ rabbi yâ rabbî lâ ilâhe illallâhu vahdehû lâ şerîke leh,

Lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve alâ kulli şey’in kadîr,

El hamdü lillâhi ve sübhânallâhi vel hamdü lillâhi ve lâ ilâhe illallâhü vallâhü ekber ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azıym

İsmi Azam Dua’sını İhlaslı Bir Şekilde okuyan Müslümanlara Allah (C.C) Arzulanan Herşeyi Kişilere Verir.Tüm İsteklerini Hemen Gerçekleştirir.

KALP cİLASI ;

Ey Ademoğlu Koruduğum Müslümanlar Hariç Geride Kalanların Hepsi Günahkardır.Bu Günahkarlar İstiğfar Ederse Affederim, Ey Ademoğlu Bana Ortak Koşmadan Huzuruma Gelirsen Senin Ne Kadar Günahın Olursa Olsun Mağfiretle Karşılarım.

Hz.Muhammed (S.a.v) Buyururlar ;

Demir Nasıl Pas Tutuyorsa Kalplerde Öyle Paslanır.

Tüm Kalplerin Tek Cilası İstiğfardır.

İlgili Makaleler

16 Yorum

 1. İsmi azam duası; Şudur veya budur demek yanlış. İsmi azam duasını Allah C.C’in izin verdikleri dışında hiç kimse bilemez. O duanın ne olduğunu sadece Allah C.C’in izin verdiği kişiler okuyabilir. Belam Bin baura isimli, önce den ALLAH C.C’in nazarında yüksek bir mertebesi olan kişi, ismi azam duasını biliyordu. O zalim hükümdar tarafından kendisine vaad edilen dünya nimetlerine meil ederek ( Güzel bir kadın ve servet için ) yolunu şaşıranlardan olmuştur. İsmi azam duasını peygamberi yenebilmek için okumuş, zalim hükümdar ile birlikte kendisi de zalimlerden olmuştur.
  ismi azam duasını peygamber ve onun ordusunu yenebilmek için okumaya çalıştığında, dili uzamış, ve ismi azam duasını kendi alehinde bela dilemek için okumaya başlamıştır. Kendisi ile birlikte yanında ki zalim hükümdar; belam sen ne yapıyorsun, kendimiz alehinde okuyorsun dediğinde, belam bin baura, artık yapacak bir şey yok, ben dilime hakim olamıyorum diyerek, kendi alehinde şeyler dilemeye devam etmiştir. Kendi dili ile kendi alehinde ettiği dua bile ismi azam hurmetine kabul olmuş, belam bin baura, Rabbimizin nazarın da ki yerini kaybetmiş, peygamber alehinde ismi azam ile dilekte bulunmasına izin verilmemiş, kendisi alehinde dilekte bulunması sağlanmıştır, nİhayetinde belasını kendi dili yüzünden bulmuştur.
  İsmi azam duası ile Rabbimizden dilenen her şey kabul olur. Bu yüzdendir ki; ismi azam duasını herhangi bir insanın bilmesi mümkün değildir.
  Kim derse ki ben ismi azam duasını biliyorum, o dua şudur, kesinlikle yalan söylüyordur. İsmi azam duası Allah C.C’in izni ile bilinebilir. Okunur.
  Burada ismi azam duası olarak verilmiş olan dua, ismi azam değildir.
  İsmi azam olabileceği iddaa edilmiştir sadece.
  Şimdi olur olmaz şeylere sinirlenip, olur olmaz konularda, kızdığımız kişiler için bela dilemeye, veya kendimizi haklı gördüğümüz her konuda kendimiz için güç kuvvet, zaferler, servetler dilemeye, kendimizi haklı görüp
  karşımızdaki insanı haksız görüp kendi lehimize ve onların alehine şeyler
  dileyip bunun muhakkak kabul olmasına vesile olacak duayı biliyorum diyen veya şuraya yazdım diyenlerin doğru söylediğini iddaa edebilecek varmıdır ?
  İsmi azam duası ALLAH C.C’in izni ile öğretilir. Bunu herhangi bir yerden
  buldum, öğrendim diyen yalan söyler.
  Bu dua Kuran-ı kerim içerisinde, ve ondan önce indirilen diğer kutsal kitaplar içerisin de de vardır. Ama bunun bütün halde ne olduğunu kimse bilemez.
  Bu yüzden baştan sonra kuran-ı kerim okunduğun da ismi azam duası da
  inşallah okunmuş olur ve daha fazla ihlas ve iman ile ALLAH’a daha da yaklaşmayı dileriz ve inşallah bu dualarımız da kabul olur.
  Burada ismi azam duası okunarak dilenen her şey kabul olur dedikten sonra,
  ismi azam diye yazdığınız duayı okuyanlar, dilekleri kabul olmadığın da,
  ismi azam duasına da inançları yitirmeye başlarsa, o zaman yukarıda ki dua yı ismi azam diye yazan kişiler büyük günaha girmiş olurlar.
  Allah bizi yolumuzu şaşırmaktan, inancımızı kaybetmekten, şüpheye düşmekten, nefsimize uyup beddua etmekten, dünya nimetlerine düşkünlükten, korusun. Her ne kadar günahımız varsa da inşallah tövbe ettiğimiz de kabul olunur, ve bir daha asla bilerek günah işleyenlerden olmayız. La ilâhe illallah, Muhammeden resulullah, diyen herkes bir gün cennete girecektir denilmiş. İnşallah Rabbimiz bizim günahlarımızı affeder, tövbelerimizi kabul eder. Cennetine girmeyi hak edecek kadar dürüst ve imanlı ölmeyi nasip eder.

  1. Sevgili Müslümanlar İsm-i Azâm Bizi Yaradan Cenab-ı Allah’ın En Büyük İsmi Olarak bilinir.Mutasavvıflar Arasında varlığı Kabul Görmüştür.
   İsm-i Azâm Mutasavvıflara Göre Sadece Peygamberler ve Velilerin bildiği Söylenir.
   İsm-i Azâm İle Başladığınız Tüm Duaların Kabul Gördüğü Bilinir.İsm-i Azâm İle Yapılan Tüm Dilekler Yerine Getirilir.
   Gerçek Hayatta Allah (C.C)’ün Hangi İsminin İsm-i Azâm Olduğu Çoğu Zaman Tartışılmıştır.
   O Yarattıklarını Korur, Ondan Başka İlah Yoktur.O Rahman Ve Rahimdir.
   hakan kardeşim bu yazıyıda okumuşsunuzdur sanırım.

  1. muhammed kardeşim allah seninde yardımcın olsun, duacınız inş sıkıntın tez zamanda ortadan kalkar.

   1. Selamun aleyküm ben yeni doğum yaptım bebeğim Duan yoğun bakımda durumu kotu dıyor doktorlar logusayken ismi azami okuyabılirmiyim

 2. Selâmün aleyküm arkadaşlar banada dua edermisiniz yuvami kurtarıyim dualar iniza benide katın allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun

 3. Ben bu dua nın mucizesini yaşadım. Dua nın anlamını, neden okunduğunu bile bilmiyordum fakat o ara karşıma çıktı ve enteresan bir şekilde ezbere okuyormuşcasına kolay geldi dilime diye okudum.. İmkansız bir işim son sn oldu ve absürd tesadüflerle… Yüce Allah ım çok büyük, inanılmaz bir sistemdeyiz. Allah yardımcınız olsun.

 4. Selamün aleyküm Mü’min Kardeşlerim. Allah Rızası İçin sizden lisedeki oğlum için dua bekliyorum. Mü’min bir insan olarak yetişmesini istiyorum. Ahlâksız, İslam düşmanı bir kız musallat olmuş.Çok zor durumdayım.Lafımızı sözümüzü dinlemiyor.

 5. merhaba arkadaşlar kocam ve kaynanam bana bi türlü huzur vermiyolar durmmadan iftira atıyolar demediğim yapmadığım şeyleri yaptı diyolar bi lokma ekmek yesem burnumdan getiriyolar ben bunlar artık bana huzur versin diye dua etsem kabul olur mu yokhsa başkasının aleyhine etmiş olup günah mı kazanırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı