Dua

Geçim Darlığı ve Rızık Genişlemesi İçin Okunacak Dua

Sevgili Kardeşlerim Müslüman’ların %100’lük Bölümü Çeşitli Zamanlarda Geçim Darlığı ve Fakirlik Çekebilir.Bu Gibi Dönemlerde İsyan Etmememiz Gerekir.Bizi Yaradan Cenab-ı Allah (C.C)’da Yeryüzü İçin Tüm Çözümler Mevcuttur.Haram’a El Uzatanı Allah (C.C) Asla Sevmez.Peki Ne Yapabiliriz ? Gayet Kolay Müslümanları Yaratan Onları Mağdur Etmeyen, Sabır ve Güzellikler İhsan Eden Allahü Teala’dan İstemek İStemek İstemek.

Geçim Sıkıntısı Çeken Tüm Kardeşlerim İçin Aşağıdaki Dua’ları ve Zikirleri Okumasını İstiyoruz.İhlaslı Okuyan Her Kulunu Allahü Teala Yabanda Komaz.

Zikir : La İlahe İllallahül Melikül Hakkul Mübin.

Yukarıdaki Zikri Gün İçerisinde 100 Kere Okuyan Kardeşlerimin rızkı Genişler.Tüm İşleri Kolaylaşır ve Fakirlik Görmez.Günde 1000 Defa Okursanız Ahlakınız Güzelleşir.

Dualar :

Allâhümme ikfînî bi helâlike an harâmike, ve emnî bi fazlike ammen sivâke.

Türkçe Meali : Allah’ım Helal ver Beni Haramından Uzaklaştır.Senden Başka Kimseye Muhtaç Olmayım Yarabbim.

Bismillâhi alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddınî bi kazâike, ve bârik lî fi mâ kuddira lî, hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahharte, ve te’hîra mâ accelte.

Türkçe Meali : Tüm Malım Mülküm ve Dinim Hakkına Herşeye Senin İsminle Başlarım, Benim Adıma Uygun Gördüğün Herşeyi Bana Mübarek Eyle.Benim İçin Geriye Bıraktıklarını Öne Almanı İstemeyeyim Yarabbim.

Allâhümme innî eûzü bi vechike’l-kerîm, ve is-mike’1-azîm, mine’l-küfri ve’1-fakri.

Türkçe Meali: Allah’ım Küfürden Yoksulluk ve Fakirlikten Senin Büyüklüğüne Sığınırım.

Aşağıdaki Dua’da Borçlu Olan Kimselerin Okuması Gereken Dua’dır.

Borçlu Olan Bir Kişi Hz. Ali (R.a)’ın Yanına Gider ve Yardım İster.

Hz. Ali (R.a)’da Rasülüllah’ın Ona Öğrettiği Dua’yı borçlu Kimseye Verir ve Bunu Oku Sebir Dağı Kadar Borcunda Olsa Allahü Teala Sana Borçları Ödemen İçin Yardım Eder Der.

Borçla Boğuşan Tüm Kişilerin okuması Gereken Dua : Allâhümme ikfinî bi helâlike an harâmike, ve emnî bi fazlike ammen sivâke.

Dua’nın Anlamı : Bizi Yaradan Allah’ım Kendime Yetecek Kadar Verki Beni Haramlardan Koru.Beni Senden Başka Kimseye Muhtaç Etme.

İlgili Makaleler

73 Yorum

 1. allahım sen kimseyi yabanda koma, geçim darlığıyla sınama, dillerimizden ismini düşürme, tüm müslüman alemi sağlık sıhhat huzur içinde senin yanına gelsin

 2. yarabbim senden istiyoruz sana sığınıyoruz yoktur halimizi senden başka bilen müslümanı müslümandan başkasına teslim etme

 3. çok güzel bir dua faziletinide okudum, allah razı olsun kitaptanda okumaya devam ediyorum, her yorum yazanı okuyanı allah geçim sıkıntısından uzak tutsun, narı cihanda yakmasın inş.

 4. şükredin şükredinki karşılığını bulasınız, zor durumda kalan kardeşlerim allah kulunu yabanda komaz, sabredin ve dua edin sağlıcakla kalın

 5. bundan 2 sene öncesine kadar durumlarımız çok kötüydü, elektrik faturamızı bile doğru düzgün ödeyemiyorduk, evime girdiğim zaman sürekli ihlaslı şekilde dua edip bekliyordum, yaradan bana ne zaman verecek diyede hiç düşünmedim, her zaman rabbim en hayırlısını verir diyordum, allaha şükür şuan evimize kazanımız kaynıyor, az çok birikimde yapıyorum benden iyisi yok, allahü teala ihlaslı kullarını yabanda koymayacağına inanıyorum bol bol dua edin kardeşlerim.

 6. kimse aç açıkta kalmasın, bütün insanlık birbirine yardım etsin inş. allahü teala kimseye geçim sıkıntısı yaşatmasın özellikle çocuklu ailelere

 7. gözünü sevdiğim yaradan herkesin dilediğini arzuladığını kendisine bahşetsin, aç açıkta müslüman evladı kalmasın inş.

 8. çok şükür şuan maddi durumlarım iyi ama nerde geçim sıkıntısı çeken bir insan görsem içim burkuluyor 🙁

 9. allahü teala bazı kullarını çeşitli dönemlerde dener, yanlıs düşmeyin sabredin sabredin ki aydınlıga eresiniz.

 10. geçim darlığı çoğu zaman işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor ama sabredip dua edince bütün engeller aşılıyor şuan durumum çok iyi allah herkese versin

 11. geçim sıkıntısı çeken tüm müslüman alemini sen gör yarabbi, müslümanlara dayanma gücü ver yaşama hevesi ver, kimi sınava tabi tuttuysan şeytana uymasın yarabbim amin.

 12. güzel dilekleriniz için kendi üzerimede alınarak teşekkür etmek istedim, YARADAN hiç kimseyi zor durumda bırakmasın inş. benimde basımdan çeşitli zamanlarda yoksulluk ve geçim sıkıntısı geçti, pes etmedim yılmadım çalıştım yaradandan istedim, vermezsende sen verme rabbim dedim verdi, isteyin vermesin ihlaslı bir şekilde isteyene kesinlikle er yada geç veriyor,harama bulaşmayan eller kesinlikle helal lokmaya rastlıyor, saygılar..

 13. kardeşlerim buradaki herkes birbiri için güzel dileklerde bulunsa, herkes müslüman kardeşleri için okusa üflese allahü teala dileklerimizi geri çevirmez.

 14. 4 yada 5 sene önceleri iflas ettim, yiyecek ekmeğe muhtac oldum yaradan kimseleri düşürmesin, hayattan soğumak üzereydimki namaz kılmaya başladım, kuran öğrendim dua etmeye başladım, allahım senindi aldın istersen geri verirsin diye defalarca dua ettim,
  Paralı zamanlarında insan değişiyor tabi israf etmesini öğreniyor, hayırsız insanlarla muhattap oluyor, para bitincede allahü tealaya yalvarmaya baslıyoruz, bunun böyle olmaması gerektiğini anladım şükrettim, evimizde kaynayan çorbaya bile şükrettim allah beni tekrardan mal mülk sahibi yaptı, elimde olan herşey önce allahın sonra benim, bin defa şükürler olsun. sizde dua edin allah dua edeni yabanda koymaz.

 15. her siteye giren arkadaş olumlu yanıtlar bırakmış ve güzel dileklerde bulunmus hepinizden allah razı olsun

 16. zaman zaman çeşitli dönemlerde bende maddi yönden sıkıntılar yaşıyorum fakat allahü teala kullarınıda unutmuyor, tüm bunların hepsi birer deneme.

 17. dualarınızı bekliyorum buradaki tüm yorum atanlar ihtiyaç sahipleri için birer yorum atsa allahın izniyle ihya oluruz.

 18. dönem dönem maddi yönden çok zayıf zamanlar geçirdim fakat şuan için allaha bin şükür durumum iyi tabi ileride ne olacağı bilinmez

 19. kimsenin kesesini darlandırma kimseyi senden başkasına muhtaç etme yarabbim, kula kulluk ettirme amin

 20. geçim sıkıntısı denemedir sabredersen mükafatı büyük olur, sabredemezsen bataklığın içine battıkca batarsın

 21. cenabı allah kimseyi aç açıkta koymasın, yoksullukla sınamasın, veripte sonradan aratmasın, son zamanlarda görüyoruzki çöpleri karıştırıp ne bulduysa götürüp bayatmı değilmi diye araştırmadan yiyen kardeşlerimiz var onlarada yaradan el açıp açlıktan yoksulluktan kurtarsın.

 22. kesinlikle umutsuzluğa kapılmamak lazım deneme aşamasından sağ salim geçince birde o zaman bakın cenabı hak sizlere neler bahşediyor

 23. allah geçim darlığıyla sınamasın inş, regaip kandiliniz mübarek olsun, allah hayırlara vesile etsin

 24. bu aralar mahallemizde açlık sınırı baya yükseldi, çöpten ekmek toplayan kardeşlerimizin sayısı çoğaldı allah sonumuzu hayır etsin

 25. gün gelir beni sıkıntı sarmaz diyen kardeşlerim bir anda sıkıntının en diplerinde bulur kendini, o bakımdan bu duayı varlıklı olanlarında okumasını tavsiye ederim saygılar.

 26. yoksulluk çok kötü bişey gerçekten, bir şeyi çok almak istiyorsun alamıyorsun canın gidiyor ama imkan olmadığı zaman tıkanıp kalıyorsun.

 27. allahım sana yalvarıyorum hiç bir müslümanı darda sıkıntıda koma, kim ne zaman dara düştüyse hızır aleyhisselamı yardımına gönder amin.

 28. herkesin başına yoksulluk gelebilir, bir anda kendinizi yerin 7 kat dibinde görebilirsiniz, bu durumda cenabı hak sizi deniyordur, sabredip şükredin allah kullarına dayanamadığı yük vermez.

 29. şu mübarek ayda yoklukla savaşan kardeşlerime allah sabır versin, hep birlikte bu güzel ayda yardımlaşalım lütfen.

 30. rabbim şu mübarek ramazan ayında sen yetimi yoksulu doyur, başkasının eline baktırma, isteyenin istediğini sen ona nasip et inş amin.

 31. gerçekten zor bir olay ama sonuçta bu bir sınav bu sınavı kazanırsan allahü teala sırtını yere getirmiyor.

 32. şu mübarek ramazan ayında sen yetimleri öksüzleri güçsüzleri, dar geçimli aileleri başkalarına muhtac etme rabbim, senin her şeye gücün yeter

 33. Arkadaslar eşimi kırmamak için üzülmesin diye borca girdim şimdi çok sıkıştık ona hissettirmiyorum fakat çok dardayim dualarinizda banada yer verin Allah tüm müslümanların dualarini kabul etsin AMIN

 34. Allah kimseye gecim darlığı ve Kimseye muhtaç etmesin borçluyuz amq şükürler olsun aç ve açıkta değiliz Aman birde borçlardan kurtuluruz inşallah

 35. Allah im kimseyi zorda darda bırakmasın çok caresizim yeryüzündeki hiç bir varlığı rahmet ve merhametinden mahrum bırakmayan Rabbim sen yavrularını rızkını gönder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı