Dua

Ezan Duası, Anlamı, Fazileti, Okunuşu

Sevgili Müslümanlar Ezan Okunduğu Zaman Tüm İşlerimizi Bırakıp Cami’ye Koşmamız Gerekiyor.Allahü Teala Bizleri Evine Çağırıyor.

Ezan’la İlgili Bilinmesi Gerekenler :

Ezan ve Müezzin’in Bizlere söylediklerini Tekrarlamak ve Üzerine Dua Etmek Müslümanlar İçin Fazileti büyük Sünnetlerden bir Tanesidir.

Ezan Okunurken Yapılan Dua’ların Reddedilmediği Bir Gerçektir.Ezan Okunduktan Sonra Dua Edelim Kardeşlerim Fazileti büyüktür.

Hayırlara Erişmek İsteyen Kardeşlerimiz Ezan’dan Sonrada Dua’larını Eksik Etmesinler.Kıyamet günü Geldiğinde Hz.Muhammed (S.a.v)’in Şefaatine Ulaşmak İsteyenler İçin güzel Bir Vesile.

Ezan’ın Bitmesiyle Birlikte Ezan Dua’sını Okuyalım.Ezan Duası Hz.Muhammed (S.a.v)’in Bizlere Öğrettiği Dua’lardan Bir Tanesidir.

Makam-ı Mahmud, Vesileler ve Faziletler Kıyamet gününde Sadece Hz.Muhammed (S.a.v)’in Mertebesi ve Makamı Olacaktır.

Peygamber Efendimiz Şöyle buyurmuşlardır :

Kim Ezan’ı Duyduğunda Ezan Duasını Okursa Kıyamet Günü Geldiğinde O Kişiye Şefaatim Vacip olur buyurmuşlardır.

Şimdi Ezan Duası Ve Türkçe Meali’ni Yazalım.

Ezan Dua’sının Türkçe Anlamı :

Hazır Olan Namaz’ın ve Yüce Davetin Sahibi Allah’ım Hz. Muhammed’e Vesile & Fazilet ver.Onu Kendisine Söylediğin Yüce Makama Eriştir.

Ezan Duası :

*Allahümme Rabbena Hazihi’d-da’vetit’t-tammeh va’s-salati’l-kaimeh* Ati Muhammedin il-vesilete ve’l-fadilete ve’d-derecete’l-refiate ve’b’ashu mekamen mahmuden ellezi vaadtehü inneke la tuhlifül-miad*

İlgili Makaleler

29 Yorum

  1. şimdiye kadar bu anlamlı duaları okumadığım için kendimde çok büyük eksiklik buluyorum allahü teala her birinizden teker teker razı olsun

  2. sahip çıkmamız gereken en önemli unsurlardan biriside ezan lütfen ülkemizde ezan’ların susmasına izin vermeyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı