Dua

Evladın Hayırlı Olması İçin Okunacak Dua

Merhaba Değerli Anne ve Babalar, Aşağıdaki Paylaşmış olduğumuz 2 Ayet-i Kerimeyi Okuyarak Evlat’larınızın Salih Olması İçin Uğraşlar verebilirsiniz, Etkisi Varmı Peki ? Bilindiği Üzere Herşey Yaradan’ın İsteği Şekilde İlerliyor, Ayeti Kerimelerinde Etkisi İnsanlık Üzerinde Çok Büyüktür, Yer Gök Dua İle Besleniyor.

Ve kezalik evhayna ileyke ruhan min emrina ma künte tedriy mel-kitabü ve lel iymanü ve lakin ce’alnahü nuren nehdi bihi men neşa’ü min abadina e inneke le tehdi ila sıratın müstakim, Sıratıllahillezi lehü ma fis-semavati vema fil ard ela illallahi tasiyr’ül-umur.

Anlamı ; Ey Habibim ! Biz Böyle Sanada Emrimizden Bir Ruh Vahyettik, Halbuki, (Vahyolunmadan Önce) Kitap Ve İman Üzerine Hiç Birşey Bilmezdin, Fakat Biz Kullarımızdan Dilediğimize Hidayet Vermemiz İçin Bir Nur Kıldı, Herhalde Sen Doğru bir Yola Rehberlik Ediyorsun, Öyle Bir yoladırki, Yerin Ve Göğün Halikı ve Maliki Olan Allah (C.C)ın yönlendirdiği Yoldur, İyi Bilki Bütün Ancak Allah (C.c)’a rücu Eder.

Merhum Abdurrahman İlyaf Efendi Hz.’nin Öğrettiği Bir Dua’da Budur, Bu Dua’yı Rasul (A.s) Ashaptan Bir Zat’a Buyurmuştur, Ve O Zat Bu Sayede Üzerine Gelen Tüm Musibetlerden Kurtulduğunu Söylemiştir, Bu Dua’yı 3’er Kere Okuyunuz.

Eüzü bi kelimatillah’it-tammati min şerri ma halaka bismillahillezi la yadurru ma’a ismihi şey’ün fil ardı ve la fis’sema’i ve hü-ves’semiul aliym.

Anlamı ; Halk ettiği bütün mahlukların şerrinden, Allah (C.C)ın Eksiksiz ve nihayetsiz kelimeleri aracılıgıyla yani kelamullah hakkı için Allah (C.C)’a sığınırım, Yaradan’ın ismi celiliyle başlarımki o beraber oldukca yerde ve gökte hiç bir şey zarar vermez, O Öyle bir Yaradan’dırki Herşeyi Duyar ve Hakkıyla Bilir.

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. İliskiye girmeden okunacak duayida soylermisin çocuk yapmadan önce okumamiz gereken ve hamileyken de ne okumaliyiz yaramaz olmasin diye teşekkürler şimdiden

  2. selamın aleyküm benım oğlum uyuşturucu bağımlısı örnek aldığı insan ise babası bu yazıyı yazan annesı 18 yıl babasınız bu ılletten vaz geçirmeye çalıştım başaramadım 7 yıldırda oğlum içiyor onada bıraktıramadım babasından boşandım oglumdanda vaz geçsem günaha gırermıyım ne yapmalıyım çok yorgunum artık ne gucum ne tahamulum kaldı

    1. Hayir Ayla hanim bu sizin testiniz. Sabirli olmalisniz. Esiniz neyse ama evladinizin yaninda olmayi dneeyin. Yalniz birakirsaniz daha cok üzülürsunuz…

  3. Selamun aleyküm sevgili din kindardesim. Benim de evimde sürekli bir huzursuzluk var.Kocam cok vurdumduymaz ve iki oglum var.Büyük oglum 7 yasinda ve kücügüm down sendromlu 5 yasinda. Esim tüm ilgisini kücük ogluma verirken , neredeyse büyügünden nefret ediyor sürekli bir inatlasma ve huzursuzluk, iki arada bir derede kaldim. Ikisi de benim cocugum. Bu durumdan dolayi büyük oglum cok asi ve simdiden söz dinletemiyorum. Ne olur bu huzursuzluk icin bana da dua edin. sürekli dua ediyorum.Ve hangi duayi okumaliyim, artik gücümün bittigini hissediyorum .

  4. Selamün aleyküm benimde 27 yaşında oğlum oldu biti beni hiç dinlemiyor kötü şeyler kulanmasindan şüpeleniyorum çok küçük yaşta babasinin kaybetik bende mecburi çalişmak zorundaydim önce Allah benden başka kimsemiz yoktu biz kurbetciyiz bende hastaym Allah razi için hangi dualar okumam gerekiyor Ben çok çaresiz kaldim dua bekliyorum umudum önce yaradana sonra bize bi dua ne olursunuz anne yüreği hakiniza girdiysem helal edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı