Dua

Aile Huzuru İçin Okunacak Dualar

Hemen hemen hepimiz bazı zamanlarda aile içinde huzursuzluk ve tartışma gibi dönemler geçiririz. Çocuklar, anne ve babasıyla, eşler birbirleriyle, çeşitli nedenlerle kavga edebilirler. Bu durum, davranış oldukça yanlış ve Allah katında ise günahtır. Bu tür davranışları bazı aileler vahşete döndüre biliyorlar, bu kişiler Allah’ın gazabından asla kurtulamayacaklardır.
Haber programlarında neredeyse her gün aile içi şiddet ve hatta cinnet haberlerine tanık oluyoruz. Dinden ve imandan uzaklaşmış, Allah korkusunu bilmeyen insanlar, birbirlerini katlediyorlar, Allah korusun günahını siz düşünün artık. Bu gibi sorunları ve huzursuzluğu önlemek için Allah’ a dua edin ve Allah tan yardım isteyin, en doğrusu bu olacaktır.
Üç ihlas suresi ve bir Fatiha suresini okuyarak sevabını peygamberimize ( s.a.v) ruhuna hediye edin, Daha sonra her gün sabah, akşam:
♦hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim. Her gün yedi kez okunursa, huzurlu bir aile hayatı yaşanır. Dünya sıkıntılarından kurtulun ur, rahat ve huzurlu bir yaşam elde edilir.
Eşler arasındaki sorunlar düzelmiyor ve ya sürekli başka sorunlar çıkıyor ise, nazar değiyor ya da göze geliyorlardır. Kavgalar yoktan yere çıkıyor ise sebebi başka ne olabilir. Bu durumlar için aşağıdaki dua okunabilir.
Elhamdülillahillezi yümsiküssema vatisseb’a en taka a alel ardi illa biiznih, hasbiyallahü  la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim ve la havle ve la kuvvete illa billahi l aliyyil azimokunmalıdır. Devamında her gün: ya veliyy celle celalühü zikrine devam edilmelidir.
Huzur dolu bir yuva ve aile geçimi için, yukarıdaki zikri Cuma günü 1000 kere, günlük ise 46 kere okumaya devam edilmelidir. Allah’ın izni ile huzurlu aile ortamı ve anlayışlı eşler olacaktır.
 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Ya kardeşlerim babam yurt dışında çalışıyo genellikle eve geldiğinde kavga eksik olmuyo bu durumdan komşularda haberdar tabi.Sizin dertleriniz ne varsa allah da inşallah derman gönderir.Sizden tek isteğim huzurumuz kaçmasın duanızı eksik etmeyin.BUdurm boşanmaya kadar gidiyo.Dualarınızı eksik etmeyin

  2. Çok teşekkürler aslında annemle babamın bir sorunu yok ama annem psikolojik sorunundan dolayı sıkıntılı oluyo ve aile içine yansıyo ama çok şükür kavga yok annemde eskisi kadar rahatsız degil.ama yine de allah işinizi gücünüzü rast götürsün ki dualarınızı bekliyorum. Allah,biz kulları olarak hepimize merhamet etsin inşallah .’aminnnnn’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı